Kvantitatív in vivo molekuláris képalkotó munkacsoport

Bemutatkozás

A jelenlegi képalkotó technológiák lehetővé teszik, hogy nagy időbeli és térbeli felbontással követni tudjuk az élettani folyamatokat, valamint ezzel egy időben nagyon pontos morfológiai képet is kapjunk. A munkacsoport célja olyan innovatív módszerek, képalkotó technológiák, nyomjelző molekulák és algoritmusok kifejlesztése, melyek könnyedén átültethetőek a mindennapi klinikai gyakorlatba. A munkacsoport rendelkezik Európa egyik legmodernebb in vivo képalkotó műszerparkjával, amelyik a modalitások teljes tárházát magába foglalja (SPECT, PET, CT, MRI, UH, OI stb.).

Kutatási területek

• Nanorészecskék, extracelluláris vezikulák radiokémiai jelölése, biodisztibúciójának és élettani szerepének vizsgálata
• Új kvantitatív radiomikai, mesterséges intelligencia alapú kvantifikációs képalkotó modalitások fejlesztése.
• Humán szervek, szervdarabok nagyfelbontású kvantitatív jellemzése
• Új típusú (nuklidterápia, onkotermia, T-sej terápia) tumorterápiás módszerek fejlesztése, és hatékonyságának vizsgálata
• Neuroinflammáció kialakulásának, progressziójának vizsgálata, valamint differenciál diagnosztikai módszerek fejlesztése

Dr. Szigeti Krisztián laborvezető